Search
۱۴۰۳-۰۴-۰۵
  • :
  • :

چگونه هوش مصنوعی به بهبود مدیریت پروژه کمک می‌کند؟

چگونه هوش مصنوعی به بهبود مدیریت پروژه کمک می‌کند؟

اگر اخیراً در مورد فناوری، جستجو و مطالعه کرده باشید، حتماً مطالبی تحت عنوان هوش مصنوعی خوانده‌اید. برخی از افراد، آن را یک موفقیت بزرگ در عرصه تکنولوژی می‌دانند در حالی که برخی دیگر چنین اعتقادی ندارند.

همانطور که می‌دانید سخنان و نظرات زیادی حول موضوع هوش مصنوعی مطرح می‌شود که بیانگر احساسات ضد و نقیض افراد است. اما نظرسنجی که اخیراً از کاربران انجام شد، نشان داد که ۸۷ درصد از پاسخ دهندگان، گفته بودند که هوش مصنوعی، شغل آنها را ظرف سه سال آینده متحول خواهد کرد. همچنین درصد مشابهی هم معتقد بودند که بخشی از کارهای روزمره آنها توسط هوش مصنوعی انجام خواهد شد.

از سوی دیگر، بیش از هشتاد درصد مطالعه شوندگان در این نظرسنجی، اظهار داشته‌اند که نسبت به عملکرد هوش مصنوعی و مفید بودن آن، شک دارند و در حقیقت نوعی نگرانی از خود بروز داده‌اند.

شایان ذکر است که استفاده از هوش مصنوعی، به هیچ وجه جای ترس ندارد و حتی ممکن است به بهترین عضو تیم شما بدل گردد. به عنوان مثال، هوش مصنوعی می‌تواند کمک زیادی به مدیران پروژه بکند.

به گزارش ونچربیت، استفاده از هوش مصنوعی برای پروژه در حال افزایش است و به گروه‌های مختلف کمک می‌کند تا تصمیمات هوشمندانه‌تری بگیرند و سریع‌تر به سمت جلو حرکت کنند.

از دید صاحبنظران مدیریت -که این فناوری را با دیدی مثبت و موفق بررسی و تحلیل می‌کنند- این نگرانی‌ها چندان جدی نیستند؛ چرا که هوش مصنوعی مدیریت پروژه، سیستمی است که می‌تواند مدیریت روز به روز و امور مربوط به پروژه را بدون نیاز به دخالت انسان و با دقت فوق‌العاده انجام دهد.

هوش مصنوعی مورد بحث، نه تنها کارهای ساده را به صورت خودکار انجام می‌دهد، بلکه عملکرد کلیدی پروژه را نیز متوجه می‌شود و می‌تواند از این درک برای انجام امور پیچیده‌تر، ارائه توصیه و تصمیم گیری استفاده کند. در نهایت، یک سیستم هوش مصنوعی، در عین اینکه در زمان شما صرفه جویی می‌کند، باعث پیشرفت در نتایج پروژه شما نیز می‌شود.

گفتنی است سطح خدماتی که هوش مصنوعی ارائه می‌دهد، از بسیاری از ربات‌های امروزی بیشتر است. هوش مصنوعی مدیریت پروژه، یک دستیار پروژه است که روی ناحیه خاصی از مدیریت یک پروژه یا تیم تمرکز می‌کند.

با وجود تمام پیچیدگی‌هایی که در مدیریت پروژه وجود دارد، هوش مصنوعی می‌تواند خیلی سریع‌تر از پیش، بر پشتیبانی از تیم در یک مسئله خاص تمرکز کند و در آن مسئله، به تیم کمک کند.

یکی دیگر از چالش‌هایی که در کار با هوش مصنوعی مدیریت پروژه وجود دارد و اغلب اسمی از آن آورده نمی‌‌شود، مسئله کیفیت و مناسب بودن داده است.

منبع: رایورز
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *