Search
۱۴۰۳-۰۴-۰۵
  • :
  • :

رشد بودجه دولتی هند برای خدمات فناوری اطلاعات

رشد بودجه دولتی هند برای خدمات فناوری اطلاعات

موسسه گارتنر پیش‌بینی کرده است بودجه‌ای که دولت هند در سال جاری به بخش فناوری اطلاعات اختصاص خواهد داد، با بیش از ۹.۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته، به ۷.۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش وب‌سایت اکونومیک تایمز، پیش‌بینی می‌شود این افزایش بودجه، حوزه‌هایی همچون خدمات داخلی، نرم‌افزار، خدمات IT، سیستم‌های مرکز داده، دیوایس‌ها و خدمات مخابراتی را شامل شود.

به گزارش گارتنر انتظار می‌رود امسال ارزش بازار نرم‌افزار شامل ERP (برنامه‌ریزی منابع سازمانی)، SCM (مدیریت زنجیره تامین)، CRM (مدیریت ارتباط با مشتری)، دسکتاپ، زیرساخت، نرم‌افزارهای خاص عمودی و دیگر ابزارهای اپلیکیشن، با رشد ۱۵.۷ درصدی به یک میلیارد دلار برسد.

سریع‌ترین رشد این حوزه، با احتمال رشد ۱۶ درصد متعلق به «دسکتاپ» خواهد بود. گارتنز همچنین برای خدمات IT (شامل مشاوره، پشتیبانی نرم‌افزار، برون‌سپاری فرایندهای تجاری، برون‌سپاری فناوری اطلاعات، پیاده‌سازی و پشتیبانی از سخت‌افزار) رشد ۱۴.۶ درصدی را برای سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی کرده که با این حساب، ارزش بازار مزبور به دو میلیارد دلار خواهد رسید.

به گفته یکی از تحلیلگران ارشد گارتنر، کل بودجه‌ای که دولت هند برای حوزه خدمات IT در نظر خواهد گرفت، در مجموع به رقمی بالغ بر ۲.۰۹۳ میلیون دلار خواهد رسید.

گفتنی است هند یکی از کشورهای فعال در عرصه فناوری اطلاعات به شمار می‌رود و صنعت IT این کشور با بازار چند ده میلیاردی و ده میلیون نیروی کار، یکی از بزرگترین بازارهای فناوری اطلاعات در جهان محسوب می‌شود.

منبع: همکاران سیستم
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *